Naši ptáci aneb Koho u nás můžete potkat v zimě?

100,- Kč

V tomto PDF souboru najdete 24 druhů ptáků, které u nás můžete vidět celoročně. Někteří přilétají i ke krmítkům, jiné při troše štěstí zahlédnete jen na procházce v přírodě.

Obrázky jsou (až na jednu výjimku) předkreslené pastelkami – mým cílem bylo vytvořit předlohy stejným způsobem, jaký si pravděpodobně zvolí i děti samotné. Pastelky jsou jednoduše pro barevnou kresbu základ.

Skutečná podoba ptáčků je zde pro dětskou kresbu do určité míry zjednodušená, ale věřím, že i tak můžou poskytnout u našich nejmenších malý základ pro zájem o ptačí svět, který činí náš život pestřejším a veselejším. S tím cílem jsem tyto vybarvovánky tvořila.

Přestože jsem se snažila vybírat barevně pestré ptáčky, nakonec mají stejně největší váhu barvy v odstínech od hnědé přes šedou až po černou. Příroda je prostě skromná a pro přežití je zde důležité být nenápadný. Ale i to může být v dnešním světě, který je doslova přeplácaný pestrými a svítivými barvami, pro děti důležitou zprávou. Učme se tedy vidět i to, co má být na první pohled očím skryté.

 

Jak to vypadá uvnitř?

celkem 39 stran, v tom barevné předlohy
(ptáčci barevně vždy po dvou na 1 stránce  s krákým popiskem + kresba k vybarvení samostatně vždy na jednu stránku)

Jaké druhy zde najdete?

Sýkora koňadra
Sýkora modřinka
Sýkora uhelníček
Sýkora parukářka
Sýkora babka
Šoupálek dlouhoprstý
Datel černý
Žluna zelená
Strakapoud velký
Brhlík lesní
Straka obecná
Sojka obecná

 

 

Pěnkava obecná
Stehlík obecný
Mlynařík dlouhoocasý
Čížek lesní
Hýl obecný
Červenka obecná
Zvonek zelený
Dlask tlustozobý
Vrabec domácí
Vrabec polní
Skorec vodní
Ledňáček říční